brightness_7

Choi Hong-hi se narodil 9. listopadu 1918 v malé vesnici Hwa Dae, na území dnešní KLDR. Otec ho poslal studovat kaligrafii pod vedením mistra Han Il Dong, který byl také mistrem bojového umění taekkyon, starověkého korejského bojového umění bojování nohou. V Kyotu se Choi učil karate pod přímým dohledem zakladatele stylu Shotokan, mistrem G. Funagoshim. V roce 1939 Choi získal technický stupeň 1. dan, později pak druhý.

Během druhé světové války byl přinucen sloužit v japonské armádě. Byl zapletený do protijaponského odboje a tak byl uvězněn a odsouzen na smrt. Během této doby pokračoval ve cvičení bojových umění. Potom, co Japonsko kapitulovalo byl propuštěn a v lednu 1946 ustanoven jako podporučík korejské armády. Byl u budování Jihokorejské armády. Po konci Korejské války byl Choi povýšen do hodnosti generálmajora.

Celá svůj život věnoval vývoji a učení taekwondo, který 11. 4. 1955 poprvé představil. 22. 3. 1966 se stal i prvním prezidentem Taekwon-Do ITF. Až do své smrti aktivně vedl semináře po celém světě. Je autorem 15dílné Encyklopedie Taekwondo, kde jsou velmi detailně s fotkami popsány techniky tohoto bojového umění. Generál Choi zemřel 15. června 2002 ve Pchjongjangu, kde byl také pochován.